Zielona kawa i jej właściwości

W ostatnim czasie w sieci coraz częściej można natknąć się na informacje o zielonej kawie. Co to takiego? Czy rzeczywiście warto sięgnąć po ten produkt?

1403526_espresso_coffee_break_2Kawa zielona różni się od zwykłej czarnej, którą pije większość z nas, przede wszystkim sposobem obróbki. Nie poddaje się jej paleniu, co pozwala na zachowanie charakterystycznej zielonej barwy. Jej specyficzne właściwości nie kończą się oczywiście na kolorze. Pominięcie procesu palenia zmienia także wiele jej cech.

Zielona kawa różni się od czarnej chociażby smakiem i zapachem. Nie jest tak aromatyczna, ponieważ nie wypala się jej. Smak tej kawy jest dość łagodny, pozbawiony charakterystycznej goryczki. Kawa jest jednak nieco kwaskowa, co nie każdemu odpowiada. Bez zmian pozostaje zawartość kofeiny w ziarnach, a więc i ich właściwości pobudzające.

Smak zielonej kawy nie jest jednak podstawowym powodem, dla którego większość z nas po nią sięga. Kawa doskonale wspomaga proces odchudzania. Ogranicza odkładanie się zbędnych cukrów w organizmie i sprzyja spalaniu tłuszczu. W połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą daje to doskonałe efekty. Kawa zawiera także kwas chlorogenny, czyli substancję o silnych właściwościach bakteriobójczych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.