zele do paznokci

Żele do paznokci – problemy

zele do paznokciPaznokcie żelowe, mimo że wyglądają bardzo efektownie, a przy okazji naturalnie, mogą przysporzyć swoim użytkowniczkom wiele problemów. Co prawda wszystko zależy od umiejętności stylistki, jakiej oddamy się na czas trwania zabiegu.

Pewne komplikacje zdarzają się, jednak jest to uwarunkowane wieloma czynnikami. Jakie zatem problemy niosą za sobą żele do paznokci?
Jednym z najczęściej pojawiających się problemów przy zakładaniu paznokci żelowych jest dostanie się pęcherzyków powietrza w masie żelowej. Jest to efekt używania materiału kiepskiej jakości. W tym zakresie decydujące znaczenie ma odpowiednie nałożenie żelu do paznokci na pędzelek. Nigdy nie mieszamy tego w słoiczku, a jedynie w delikatny sposób nakładamy na pędzelek, a potem powoli i równomiernie nakładamy na płytkę. Bardzo ważnym elementem w tej technice jest również nie dociskanie pędzelka do płytki i wykonywanie jedynie ruchów muskających, aby w ten sposób właściwie rozprowadzić żel do paznokci.
Niewłaściwie przygotowanie płytki, chociażby poprzez złe jej zmatowienie może skutkować odchodzeniem żelu od paznokci. Dlatego tak ważnym elementem jest jej odpowiednie zmatowienie, aby na jej powierzchni nie było żadnych błyszczących miejsc. W szczególności informacja ta dotyczy wałów okołopaznokciowych. W rękach profesjonalnej stylistki powinien być blok polerski albo pilnik o ziarnistości 180. Potem płytka musi być odpowiednio odtłuszczona, aby możliwe było nałożenie primera. Tylko takie przygotowanie płytki będzie gwarantowało sukces. Wówczas żele do paznokci nie mają prawa odchodzić czy sprawiać swoim użytkownikom jakichkolwiek problemów.

Rzeczą równie istotną jest, aby materiał nakładać w taki sposób, aby nie dotykał wałów około paznokciowych.

Czy żele do paznokci mogą sprawiać jeszcze jakieś problemy? Oczywiście, że tak. Wiele pań skarży się na łamanie tipsa. Przyczyn tego zjawiska może być wiele. W pierwszej kolejności należy wymienić niewłaściwie dobrany rozmiar tipsa do płytki paznokcia. Tips po bokach powinien idealnie pokrywać się z płytką paznokcia. W dalszej kolejności należy wymienić mało elastyczny tips, który już przy niewielkiej ingerencji ulega pęknięciu od strony kieszonki. Aby tego uniknąć materiał stosowany do tej metody przedłużania paznokci powinien być elastyczny, odpowiednio dobrany oraz dopracowany. Tips może łamać się i osłabiać pod wpływem zastosowania primera kwasowego, który zawiera kwas metaakrylowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Żele do paznokci - problemy, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.