Zdrowie w czasie Euro

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Euro 2012 trwają w najlepsze. To ważne wydarzenie dla wszystkich fanów piłki nożnej, w ferworze piłkarskich emocji warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Gdzie powinniśmy się zgłosić, gdy poczujemy się źle lub ktoś z naszego otoczenia zasłabnie?

 

Nad zdrowiem kibiców w czasie Euro czuwa cały sztab specjalistów. Aby móc skorzystać z porady lekarza, trzeba legitymować się aktualnym ubezpieczeniem. W przypadku Polaków obowiązuje taki sam dowód ubezpieczenia, jak przy standardowej wizycie w poradni. Kibice z zagranicy muszą natomiast posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia EKUZ.

 

Pełną listę lekarzy i placówek, które są do dyspozycji kibiców w czasie Euro z łatwością można odnaleźć w internecie. Warto to zrobić jeszcze przed wyjazdem na mecze, tak by w razie niespodziewanej sytuacji wiedzieć, dokąd zwrócić się po pomoc.

 

Mimo takich zabezpieczeń warto pamiętać też o zachowaniu zdrowego rozsądku. Ratownicy medyczni, którzy pełnią dyżury w czasie Euro przyznają, że do najpowszechniejszych problemów zdrowotnych w czasie tego rodzaju imprez należą wszelkiego rodzaju urazy kończyn powstałe w czasie aktywnego kibicowania oraz… zatrucia w skutek wypicia nadmiernej ilości alkoholu.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)