Zdrowie na wiosnę

Chociaż w tym roku zima trwała wyjątkowo długo, możemy się spodziewać, że niebawem nas opuści. Zwiedzeni pierwszymi promieniami wiosennego słońca nie powinniśmy jednak zbyt szybko zrezygnować z ciepłego ubierania dzieci. W przeciwnym razie maluchy mogą szybko nabawić się przeziębienia, które utrudni życie całej rodzinie.

1418987_nature_05Ze zmianą kurtek i płaszczyków na wiosenne powinniśmy poczekać, aż temperatura przez kilka dni będzie utrzymywała się na poziomie co najmniej 10 stopni powyżej zera. Nawet wtedy nie rezygnujemy jednak z zakładania dziecku czapki i szalika, które skutecznie uchronią dziecko przed chłodnym wiatrem.

Buty można zmienić nieco szybciej. Zwróćmy jednak uwagę na to, by te wiosenne były szczególnie odporne na przemakanie. Kiedy ostatnie zimowe śniegi się rozpuszczają nietrudno o przemoczenie nóg, a to prosta droga do przeziębienia. Możemy też założyć maluchowi gumaki, pamiętając o tym, by pod spodem miało odpowiednio ciepłe skarpetki.

Z drugiej strony, powinniśmy zadbać również o to, by maluch nie był ubrany zbyt ciepło. Jeśli będzie biegał w grubej kurtce i kilku swetrach, szybko się zgrzeje i przepoci. Później prawdopodobnie będzie starał się ochłodzić, zdejmując niektóre warstwy ubrań, a wtedy bardzo łatwo może się nabawić choroby.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.