Zdrowie i dobry humor na wiosnę

Kiedy przyroda budzi się do życia na wiosnę, wielu z nas brakuje energii, by się nią cieszyć. To zupełnie naturalna reakcja – po zimie czujemy się zmęczeni i zniechęceni. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów na przepędzenie wiosennej chandry.

1420100_spring_is_comingPrzede wszystkim warto wybrać się na spacer. Nic tak nie poprawia humoru jak duża porcja świeżego powietrza. Im dalej się wybierzemy, tym lepiej. Możliwość obserwowania zmian, które zachodzą w przyrodzie na wiosnę jest bardzo kusząca. Spacer będzie jeszcze przyjemniejszy, jeśli wybierzemy się na niego w dobrym towarzystwie.

Oprócz zapewnienia sobie dodatkowej porcji aktywności fizycznej, warto zadbać również o swoją dietę. Na wiosnę powinno się w niej znaleźć więcej pokarmów zawierających w swoim składzie tryptofan, który odpowiada za poziom serotoniny, czyli hormonu szczęścia w naszym organizmie. Gdzie go znajdziemy? Chociażby w nabiale, wątróbce i w pestkach dyni.

W walce z wiosennym przesileniem pomaga też kawa. Jeśli nie cierpimy na nadciśnienie, z czystym sumieniem możemy pozwolić sobie na dodatkową filiżankę, która szybko postawi nas na nogi i zapewni zastrzyk energii.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.