Zdrowe wakacje 2012

Wakacje sprzyjają beztrosce i roztargnieniu, wciąż jednak warto pamiętać o trosce o własne zdrowie. Właśnie w tym duchu została zorganizowana akcje Zdrowe wakacje 2012. W ramach akcji w wielu miastach Polski odbywają się różnorodne wydarzenia, które mają na celu promocję zdrowia.

 

Dzieci, które spędzają tegoroczne wakacje w powiecie iławskim w ramach akcji będą miały okazję do poszerzenia swojej wiedzy o chorobach zakaźnych. Wszystko dzięki pogadankom, które specjalnie z myślą o dzieciach przygotowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie. Dzieci dowiedzą się, jak zapobiegać zarażeniu się wścieklizną, boreliozą czy bąblownicy. Wiedza z pewnością im się przyda w czasie wakacji spędzanych na obozie w lesie.

 

Kolejny punkt programu to zapobieganie oparzeniom słonecznym. Tą wiedzę dzieci również mogą od razu wykorzystywać w praktyce, szczególnie jeśli pogoda na wakacjach im dopisywała.
W ramach akcji organizowane są również zajęcia praktyczne, które cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród dzieci. Maluchy będą mogły samodzielnie próbować wprowadzania w życie zasad pierwszej pomocy. Pozostaje mieć nadzieję, że wiedza, którą zdobędą na zajęciach zapadnie im w pamięć, a w przyszłości dzieci będą potrafiły wykorzystać ją w praktyce.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.