Zdrowe odżywianie w praktyce

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie dla naszego organizmu ma odpowiednie odżywianie. Potrafimy z pamięci wymienić zasady, których należy przestrzegać, by nasza dieta mogła zostać uznana za zdrową. Niestety, wprowadzenie ich w życie zwykle nie jest proste. Jak to zmienić?

Przede wszystkim warto nauczyć się planować posiłki. Wieczorem powinieneś wiedzieć, co będziesz jadł następnego dnia. W ten sposób nie będziesz jadł tego, co masz pod ręką, gdy dopadnie Cię głód.

Planuj swoje zakupy. Przy następnej wizycie w sklepie zrezygnuj z kupowania tego, co niezdrowe. W pierwszej kolejności usuń ze swojej diety wysoko przetworzoną żywność, a więc chipsy, czy fastfoody. W ich miejsce kup więcej owoców i warzyw.

 Nie bój się eksperymentować. Testuj nowe przepisy i produkty, których do tej pory nie miałeś jeszcze okazji używać. Być może dzięki temu odkryjesz smaki, o których istnieniu nie miałeś pojęcia, a Twoja dieta będzie jeszcze bardziej urozmaicona.

 

Warto też wyznaczać sobie konkretne cele. Zastanów się, co zyskasz gdy będziesz odżywiał się zdrowo. Korzyści są dość oczywiste, ale często dopiero wypisanie ich na kartce pozwala nam w pełni uświadomić sobie ich znaczenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.