Zdrowe nawyki żywieniowe – jak wprowadzić je w życie?

W dzisiejszych czasach jedzenie często traktuje się jako przykrą konieczność. Nie mamy czasu na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków, jemy w pośpiechu, często nie zastanawiając się nad tym, czy dostarczamy swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Przy takim trybie życia trudno oczekiwać, że utrzymamy zgrabną sylwetkę i dobre samopoczucie.

 

Aby to zmienić, powinniśmy przede wszystkim nauczyć się celebrować posiłki. Aby zjeść smaczne, pełnowartościowe śniadanie, wystarczy wstać ok. 15 minut wcześniej. Tyle czasu w zupełności wystarczy na przygotowanie prostego posiłku i niespieszne zjedzenie go.

 

Jeśli nie chcesz rezygnować z lunchu, a jednocześnie nie masz możliwości zjadania zdrowych posiłków w pracy, pomyśl o przygotowywaniu jedzenia w domu. Sałatka, zupa albo kanapki przygotowywane w domu w zupełności wystarczą, by przetrwać do obiadu bez sięgania po przekąski czy fast-foody. Jedzenie do pracy najlepiej przygotowywać wieczorem.

 

Po powrocie do domu nie zawsze mamy czas, by przygotować obiad. Zamiast zamawiać pizzę albo sięgać po gotowe mrożonki ze sklepu, powinieneś działać metodycznie. W weekend możesz zaplanować obiady na cały tydzień. Zupy możesz przygotować wcześniej i zamrozić, podobnie jak kotlety, czy sosy do makaronu. Kiedy wrócisz do domu, wystarczy je odgrzać i przygotować surówkę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)