Zbadaj swoje piersi!

Zdecydowanie zbyt wiele kobiet w naszym kraju umiera na raka piersi. Niewiele z nich badało się samodzielnie, wiele nie korzystało natomiast z darmowych badań, refundowanych przez NFZ. Polkom brakuje świadomości na temat korzyści, jakie przynosi regularne badanie piersi. Kolejne akcje po hasłem „Zbadaj swoje piersi” mają to zmienić.

 

Akcje są organizowane w wielu miastach, tak by dotrzeć do jak najszerszego grona kobiet. W ramach akcji panie mogą skorzystać z możliwości bezpłatnych badań piersi. Odbywają się także szkolenia i pokazy, których celem jest upowszechnianie samobadania piersi.

 

Organizatorzy kierują swoją akcję przede wszystkim do kobiet przed 50 i po 69 roku życia. Program profilaktycznych badań mammograficznych nie obejmuje kobiet w tym wieku. Wiele pań wychodzi więc z założenia, że skoro zgodnie ze statystykami najwięcej zachorowań na raka piersi odnotowuje się wśród kobiet między 50, a 69 rokiem życia, ten problem ich nie dotyczy.

 

To bardzo błędne myślenie, które może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Odpowiednio wczesne wykrycie raka piersi zdecydowanie zwiększa szanse na przeżycie. Z tego powodu akcje w rodzaju „Zbadaj swoje piersi” są tak ważne i należy robić wszystko, by były zakrojone na coraz szerszą skalę.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.