Zasady zdrowego żywienia

Wraz z nadejściem wiosny w sklepach pojawia się spora ilość warzyw i owoców w bardzo korzystnych cenach. To dobra okazja, by zmienić swój sposób odżywiania na zdrowszy i bardziej korzystny dla naszego organizmu. O czym powinniśmy przy tym pamiętać?

1407786_simple_salad_with_tomatoesPodstawa to spożywanie posiłków o stałych porach, w regularnych odstępach czasu. Oczywiste jest, że codzienne chodzenie do szkoły tego nie ułatwia, mimo wszystko warto jednak postarać się uporządkować swój dzień i co dwie-trzy godziny wygospodarować nieco dłuższą przerwę na spokojny posiłek.

Ważne jest nie tylko to, co i jak często jadamy, ale również w jaki sposób to robimy. W żadnym wypadku nie powinniśmy rezygnować ze śniadania na rzecz filiżanki kawy. Wystarczy wstać piętnaście minut wcześniej, by móc sobie pozwolić na zjedzenie smacznego, pełnowartościowego śniadania.

Duże znaczenie ma też planowanie posiłków. Raz w tygodniu, najlepiej w weekend warto usiąść i na spokojnie rozplanować wszystkie posiłki na nadchodzący tydzień. Później wybieramy się na zakupy i zaopatrujemy we wszystkie niezbędne produkty. Gotujemy wtedy, kiedy mamy na to czas. Jeśli w ciągu dnia nie możemy pozwolić sobie na spędzanie kilku godzin w kuchni, wystarczy wieczorem przygotowywać wszystkie posiłki na kolejny dzień.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zasady zdrowego żywienia , 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.