Zabezpiecz się przed wycieczką w góry

W ostatnich latach coraz większa popularnością, zwłaszcza wśród sportowców, cieszą się specjalne rodzaje odzieży wykonanej z unikalnych materiałów o wyjątkowych właściwościach. Taka termoaktywna odzież ma nam zapewnić poczucie ciepła, gdy na zewnątrz zrobi się zimno i chłodzić nas – oddychać, gdy na dworze jest gorąco. Czy to w ogóle możliwe?  Okazuje się, że tak. Takie osoby jak Jeremy Moon, czyli twórca firmy Icebreaker i obecny jej prezes Rob Fyfe podkreślają, że odzież termoaktywna to nic nadzwyczajnego. Wystarczyło skorzystać z odpowiednich wzorców zaobserwowanych w świecie przyrody. Stąd m.in. wzięła się cała linia produktów Icebreaker merino. Rzeczy powstałych na bazie wełny merynosów. Nowozelandzkiego gatunku owiec o bujnym, niezwykle gęstym runie, które oferuje doskonałe właściwości izolacyjne, a jednocześnie pozwala oddychać skórze.

Takimi unikalnymi właściwościami charakteryzuje się każda odzież termoaktywna, niezależnie od tego, czy jest to bielizna, czy też odzież wierzchnia tj. spodnie, koszulki, bluzy czy kurtki. Za bardzo ważne dla rozwoju produkcji tego typu odzieży są trzy słowa – rok 1995, Wellington, Nowa Zelandia. Za każdym z nich kryje się jeden z elementów związanych z historią firmy Icebreaker, jednego z pierwszych globalnych producentów odzieży termicznej i termoaktywnej dedykowanej dla sportowców, podróżników czy alpinistów. 1995 to rok, w którym Jeremy Moon założył firmę. Wellington to miejsce, w którym mieści się jej siedziba, a Nowa Zelandia to kraj, w którym zrodził się pomysł na wykorzystanie niesamowitych właściwości wełny merynosów.

Współcześnie odzież termoaktywna powoli staje się standardem wyposażenia osób, które wybierają się w góry, a zwłaszcza miłośników sportów zimowych. Odzież tego typu zapewnia maksymalną wygodę na stoku, chroni nas przed wiatrem, zimnem i wilgocią, a z drugiej strony zapewnia odpowiednio wysoką izolację, zabezpieczając przed nadmiernym poceniem się tzn. wciąż się pocimy, ale pot odprowadzany jest z wewnętrznej części tkaniny na zewnątrz, dzięki czemu czujemy się komfortowo nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Czy warto inwestować w tego typu odzież? Każdy musi samemu odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie. Jedno jest pewne, jeśli chcesz się czuć komfortowo na stoku lub podczas uprawiania innego rodzaju sportu na świeżym powietrzu, odzież termoaktywna Ci w tym na pewno pomoże. Wiele nowych kolekcji tego typu odzieży oferuje sklep Icebreaker merino-sklep.pl. Warto tam zajrzeć i zapoznać się różnorodnością i przeznaczeniem wyjątkowych produktów tworzonych przez firmę Icebreaker.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.