Wybierz się na jesienny spacer!

Pogoda za oknem nie zachęca do spacerów, ale mimo wszystko warto się zmobilizować i w najbliższy weekend odwiedzić pobliski park czy las. Aktywność na świeżym powietrzu to najlepsze, co możesz zrobić, by wzmacniać odporność swojego organizmu.

Aby nie zmarznąć na spacerze, powinniśmy pomyśleć o odpowiednio ciepłym ubraniu. Dobrze jest ubrać się na cebulkę, tak by w razie potrzeby móc zdjąć dodatkowe warstwy. Jeśli jest mokro, załóż na nogi kalosze. Pamiętajmy też o czapce i rękawiczkach, które uchronią przed zimnem szczególnie wrażliwe części naszego ciała.

Spacer będzie jeszcze przyjemniejszy, jeśli wybierzemy się na niego w miłym towarzystwie. Postaraj się zabrać ze sobą rodziców, rodzeństwo lub przyjaciół. Jeśli nikt z nich nie będzie mógł Ci towarzyszyć, weź na spacer psa. Zwierzak z pewnością będzie bardzo zadowolony z dodatkowego czasu, który mu poświęcisz.

Spacer nie musi trwać długo. Godzinka w zupełności wystarczy. To niezbyt duże poświęcenie, w zamian za korzyści, które możesz czerpać z takiej przechadzki. Z pewnością poczujesz się dzięki temu lepiej, będziesz bardziej odporny na infekcje i nabierzesz więcej energii do walki z wyzwaniami, które stawia przed Tobą jesień.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • zdrowyduch commented on 9 listopada 2012

  Spacery wręcz obowiązkowe o tej porze roku!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.