SOLbaby_woda_morska_PROD

Woda morska dla dzieci – kiedy ją stosować?

Obecnie woda morska dla dzieci dostępna jest bez problemów w każdej aptece. Daje ona bardzo wiele korzyści z jej stosowania, przede wszystkim podczas choroby dziecka i kataru. Woda morska zawiera bowiem bardzo korzystne dla śluzówki minerały oraz mikroelementy, które pomagają bardzo skutecznie ją nawilżać.

Pomimo starań, nie zawsze udaje się nam zapewnić dziecku odpowiednie warunki właśnie jak chodzi o powietrze w domu i to jaki powinno mieć poziom nawilżenia. Wprawdzie można zakupić specjalne sprzęty, które pozwalają nawilżać powietrze, jednak szczególnie śluzówka nosa jest często wysuszona. U dzieci jest to spory problem ponieważ maluchy mając podrażniony nos płaczą i są niespokojne. Oznacza to dla rodziców bardzo często nieprzespane noce i problemy z opieką nad dzieckiem.

Woda morska dla dzieci pozwala w szybki sposób i przede wszystkim bardzo skutecznie nawilżyć śluzówkę nosa. Aby można było skutecznie nawilżyć nosek, zazwyczaj w sprzedaży jest ona w postaci aerozolu, co pozwala na podanie odpowiedniej dawki wody do noska bez jego podrażniania. Niektóre preparaty mają specjalnie wyprofilowane końcówki, aby można było bez problemu stosować je już u noworodków. Rodzice, szczególnie młodzi często boją się, iż aplikując wodę do noska mogą niechcący uszkodzić dziecku śluzówkę nosa. Jednak kupując odpowiedni preparat mogą liczyć na to, że uda im się to zrobić bez problemów. Wybór tego typu produktów jest niezwykle duży, a dostępne są one na rynku bez recepty. Dobrze jest zapytać o poradę lekarza pediatrę, którą wodę poleca dla maluszka, jednak także pomoc farmaceuty w aptece pozwala szybko wybrać odpowiedni produkt.

Zazwyczaj woda morska dla dzieci ma taki sam skład. Można jednak znaleźć produkty wzbogacone o pewne składniki, które jednak wtedy nie są przeznaczone dla noworodków, tylko dzieci przykładowo od 6 miesiąca życia. Dlatego przed zakupem wody morskiej warto sprawdzić na opakowaniu czy będzie ona odpowiednia dla naszego dziecka. Woda morska ma dość długi termin ważności, dlatego też nie trzeba się obawiać, iż kilka dni po otwarciu nie będzie się ona nadawała do użytku. Bardzo często stosują ją także dorośli, aby ulżyć sobie w katarze czy też w problemach związanych ze zbyt suchym powietrzem w domu.

Produkty przeznaczone dla dzieci idealnie nadają się także dla dorosłych dlatego też z pewnością można je bezpiecznie stosować. Często jednak wymaga to znacznie większej dawki niż ta która jest podawana dzieciom. Można także zapytać farmaceutę o takie właśnie produkty przeznaczone dla dorosłych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Woda morska dla dzieci - kiedy ją stosować?, 6.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.