Witamina D w diecie dzieci

Większość rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dostarczanie dziecku witamin i mikroelementów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że poszczególne składniki mają różnorodne znaczenie dla naszego organizmu. Do tych najcenniejszych należy witamina D.

 

Witamina D wzmacnia układ kostny. W przypadku dzieci, które wciąż są w okresie wzrostu ma to kolosalne znaczenie. Witamina ta wpływa bardzo pozytywnie również na układ nerwowy i mięśniowy. Niedobory witaminy D mogą prowadzić do nieprawidłowego rozwoju kości i mięśni. Ponadto witamina D wspomaga prawidłową pracę układu krążenia i chroni przed nadciśnieniem.

 

To jednak wciąż nie wszystko. Naukowcy z uniwersytetu Yeshiva udowodnili, że dzieci, u których witamina D występowała w zbyt małych ilościach są zdecydowanie bardziej podatne na działanie alergenów niż ich rówieśnicy. W dzisiejszych czasach, gdy różnego rodzaju alergie są coraz bardziej rozpowszechnione ma to ogromne znaczenie.

 

Witaminę D znajdziemy chociażby w tłustych morskich rybach, takich jak dorsz czy makrela. Cennym źródłem witaminy D są ponadto jajka, ser i masło. Warto zadbać o to, by tego rodzaju pokarmy na stałe zagościły w diecie naszych dzieci.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.