Twoje zdrowie – Twój wybór

Akcje promujące zdrowie mają na celu nie tylko zachęcanie do profilaktycznych badań i regularnych wizyt u lekarza, ale również przekonywanie ludzi, że stan ich zdrowia w dużej mierze zależy od nich. Taka idea przyświeca między innymi akcji „Twoje zdrowie – Twój wybór”.

1421484_beautiful_fitness_woman_doing_stretching_exerciseAkcja została po raz pierwszy zorganizowana z inicjatywy Fundacji Rozwoju Nauki „Campus” Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. H. Chodkowskiej. Jej przesłanie jest kierowane do kobiet, które często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w skutecznym leczeniu nowotworów odgrywa ich odpowiednio szybkie wykrycie.

Statystyki mówią same za siebie. Liczba zachorowań na raka piersi i jajników rośnie z roku na rok, tymczasem kobiety wciąż wzbraniają się przed wykonywaniem regularnych badań. Tymczasem odłożenie decyzji o wizycie u lekarza i rozpoczęciu leczenia chociażby o rok może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Kobiety muszą mieć świadomość tego, że ich zdrowie zależy od decyzji, które podejmują. W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do opieki zdrowotnej jest powszechny, a spora część profilaktycznych badań jest wykonywana za darmo (czasem niestety trzeba trochę poczekać), w zasadzie brak jest jakichkolwiek racjonalnych argumentów przemawiających za odkładaniem decyzji o wizycie u lekarza w nieskończoność.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Twoje zdrowie - Twój wybór, 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • zdrowyduch commented on 11 lipca 2013

  Fajna akcja i fajnie napisane.
  Moim zdaniem kazdy kto ma jakieś objawy powinien od razu iść do lekarza – czy to lekarz pierwszego kontaktu, czy dermatolog od świądu na skórze… nie ma co odwlekać.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.