Tryb życia a dobór okularów

Dobór oprawek to wbrew pozorom nie tylko kosmetyczna sprawa. Ich rodzaj zależy nie tylko od typu urody, ale musi także odpowiadać wiekowi pacjenta i trybowi życia, jaki prowadzi. Szczególnie jest to ważne w przypadku małych pacjentów, którzy są żywiołowi i niestety łatwo robią sobie krzywdę.

Jedną z czołowych i wiodących marek produkujących okulary jest Ray Ban. Sklepy optyczne zaopatrują się w produkty tej firmy jako jedne z najlepszych na rynku. Jeżeli przyjdzie nam kupować okulary, warto zwrócić uwagę na każdy typ proponowanych nam oprawek.

Dostępne na rynku są oprawki plastikowe, metalowe i poliwęglanowe. Oprawki metalowe są wykonane z różnych związków, np. z lekkiej stali nierdzewnej, lub tytanu. Ogromnym plusem oprawek metalowych jest fakt, ze można je wymieniać, choć z reguły są ciut cięższe od plastikowych. Ulegają wyginaniu, ale za to raczej nie pękają. Komu zatem są dedykowane metalowe oprawki Ray Ban? Sklepy optyczne z reguły doradzają je ludziom starszym, którzy są przyzwyczajeni do tego typu materiału, zaś odradzają je sportowcom. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że tego typu okulary (zwłaszcza w stylu lat 80-tych) wróciły do łask i są niezwykle chętnie przez ludzi młodych. Do niedawna takim hitem były plastikowe oprawki Ray Ban. Sklepy optyczne zawsze miały (i mają do dzisiaj) na stanie chociaż kilka propozycji oprawek z tworzywa sztucznego tej marki. Dotyczy to nie tylko sklepów stacjonarnych, ale także wirtualnych, które mogą pochwalić się setkami sprzedanych oprawek Ray Ban. Sklep internetowy to także sposób na nieco tańsze zakupy, choć lepiej wrzucać zakupy do wirtualnego koszyka mając już za sobą wizytę w zwykłym punkcie optycznym.

Plusem plastikowych oprawek jest ich lekkość, a także fakt, ze z łatwością można nadać takim oprawkom ergonomiczny kształt. Niestety, łatwiej je też połamać, ale za to są bezpieczniejsze dla dzieci. To właśnie dzieciom (a także sportowcom) zaleci je każdy dobry sklep. Ray Ban oferuje oprawki także w mniejszych rozmiarach, dla wszystkich młodszych krótko i dalekowidzów.

Trzeci typ oprawek to wykonane z tworzywa poliwęglanowego i niezwykle wytrzymałe na uderzenia. Trudno je nawet zarysować, nie mówiąc już o całkowitym zniszczeniu. Dodatkowo, wyposażone w soczewki z tegoż samego materiału są niemal niezniszczalne. Dedykowane są sportowcom. Poliwęglan także jest wykorzystywany do produkcji oprawek Ray Ban. Sklep optyczny powinien doskonale orientować się w rodzajach materiałów, z których został stworzony ich asortyment.

Jeżeli szukamy oprawek na co dzień, jesteśmy dorośli i nie uprawiamy sportów wyczynowych możemy wybrać każdy rodzaj oprawek Ray Ban. Sklep doradzi w zakresie soczewek, określi wadę wzroku i dopasuje je do wybranych modeli. Z reguły wybierane jest połączenie metal plus plastik i plastik plus szkło.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tryb życia a dobór okularów, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.