Światło w medycynie

Spośród wielu gałęzi fizjoterapii do najstarszych należy leczenie światłem, czyli światłoterapia. Już w starożytności Grecy i Rzymianie korzystali z dobroczynnych właściwości światła, wierząc, że jest ono w stanie zregenerować siły witalne ich organizmów. Dziś światło również odgrywa istotną rolę w leczeniu wielu chorób.

 

We współczesnej medycynie największą rolę odgrywa światło w postaci lasera. Sposobów jego wykorzystania jest bardzo wiele, na co wpływa przede wszystkim możliwość różnicowania mocy lasera.

Lasery o największej mocy są stosowane przy operacjach do cięcia tkanek. Słabsze moce laserów coraz częściej stosuje się w walce z nowotworami. Lasery o najmniejszej mocy są natomiast wykorzystywane do naświetlania tkanek i sprawdzają się przy leczeniu bólu.

 

Takie wykorzystanie światła wynika z jego silnych właściwości regenerujących. Tkanka podawana naświetlaniu laserem zdecydowanie szybciej się regeneruje. Co więcej, światło wspomaga pracę naczyń krwionośnych, poprawiając ukrwienie naszego organizmu, a także poprawia pracę układu immunologicznego, zwiększając naszą odporność. Jest niezbędne do prawidłowego rozwoju całego naszego organizmu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.