kac

Sprawdzone sposoby na kaca

W karnawale szczególnie często zmagamy się z kacem. Ból głowy, mdłości i ogólne złe samopoczucie skutecznie uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Sprawdzone sposoby mogą przynieść Ci prawdziwą ulgę!

kacZgodnie z zasadą, lepiej zapobiegać niż leczyć, już w trakcie picia alkoholu musisz podjąć odpowiednie działania. Pamiętaj o tym, by jeść. Wybieraj tłuste dania, które spowolnią wchłanianie się alkoholu. Dzięki nim alkohol wchłania się znacznie wolniej.  Zanim położysz się spać po powrocie z imprezy, wypij dwie szklanki niegazowanej wody mineralnej. Zapobiegniesz w ten sposób odwodnieniu i przykremu uczuciu suchości w ustach.

Jeśli mimo wszystko nie uda Ci się ustrzec przed kacem, po obudzeniu pamiętaj o tym, by dużo pić. Oprócz czystej wody, warto sięgnąć po preparaty witaminowe, które uzupełnią niedobory witamin wypłukanych przez alkohol.

Aby pozbyć się bólu głowy, najlepiej sięgnąć po aspirynę. Zawarty w niej kwas acetylosalicylowy przyniesie Ci niemal natychmiastową ulgę. Jeśli masz taką możliwość, postaraj się też po prostu porządnie wyspać. Możesz też wybrać się na spacer, który przyspieszy rozkład alkoholu w organizmie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)