biegacz

Sport to zdrowie, więc biegaj na zdrowie.

biegaczW dobie gdzie dbanie o własne zdrowie stało się niemal drugą naturą każdego człowieka w przedziale od 20 do 30 lat. Dzieje się tak, dlatego, że zarówno media jak i służba zdrowia lansuje zdrowy tryb życia posiłkowany różnymi formami aktywności fizycznej. Jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch.

Nie dziwi więc fakt, że w okresach wiosenno-letnich sklepu z akcesoriami sportowymi przeżywają istny szturm klientów chcących zrobić coś by polepszyć jakość swojego życia.

Oczywiście wielu rezygnuje po kilku próbach jednak większość z dnia na dzień polepsza swoje wyniki fizyczne.

Do najczęściej zakupywanych produktów należą akcesoria do biegania. Dzieje się tak z powodu swoistej mody, którą lansuje telewizja. Bycie biegaczem i uprawianie joggingu w mieście ma czynić z nas osobę postępową, potrafiącą pokazać, czego chce i skutecznie po to sięgnąć. Jest to lekko przekłamany wizerunek, ponieważ nie szata zdobi człowieka. Jednak zdarzają się przypadki osób, które myślą dokładnie na odwrót.

Kupują oni najdroższy sprzęt, (który bardziej jest przeznaczony dla osób intensywnie uprawiających sport) myśląc, że uczyni z nich to zawodowca.

W mentalności każdego Polaka zakodowane jest specyficzne zachowanie do obnoszenia się ze wszystkim. Ten smutny fakt przejawia się w absurdalnych sytuacjach, które często dostrzec można przy ścieżkach rowerowych lub specjalnych alejach przeznaczonych dla biegaczy. Ławo można tak zauważyć osobę w stroju nieraz za kilka tysięcy złotych, od której aż bije uczucie wyższości. Jest to niestety dość często spotykana postawa.

Akcesoria do biegania stały się mentalną oznaką statusu oraz urządzeniem używanym nie do poprawiania własnej aktywności fizycznej, co bardziej do podbudowywania wybujałego ego wśród nowomodnych ludzi. Nie jest to jeszcze reguła nagminna, ale coraz częściej można spotkać przedstawicieli takie „lansującego” biegania. Pamiętajmy, że kupując różnego rodzaju akcesoria mające wspomagać nasze bieganie motywujmy się chęcią polepszenia swojego zdrowia oraz podwyższenia uzyskiwanych wyników, a nie budowaniem fałszywego błyszczącego wizerunku.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.