Soki i koktajle – idealne na zimę

Zima to okres, gdy dbanie o pełnowartościową, dobrze zbilansowaną dietę jest szczególnie trudny. Wybór świeżych owoców i warzyw dostępnych na półkach jest dość skromny, nie oznacza to bynajmniej, że powinniśmy z nic rezygnować.

 

mandarin-1435232-mGdy za oknem mróz i śnieg, nasz organizm potrzebuje dodatkowej dawki witamin. Możemy mu ją zapewnić chociażby poprzez picie świeżo wyciskanych soków i koktajli. Prosta wyciskarka do soków to element wyposażenia praktycznie każdej kuchni. Warto zrobić z niej użytek i przygotować pyszny cytrusowy sok dla całej rodziny. Wystarczy kilka pomarańczy i grapefruit, by zapewnić wszystkim dodatkową porcję witamin.

 

 

Bazą do przygotowania pysznego koktajlu może być jogurt naturalny, kefir lub maślanka. Do pojemnika blendera wrzucamy dodatkowo ulubione owoce. Możemy wykorzystać banany lub khaki, które obecnie są łatwo dostępne w sklepach w przystępnych cenach. Dobrym wyborem będą też truskawki lub maliny, które zamroziliśmy latem.

Jeśli posiadamy w domu sokowirówkę lub elektryczną wyciskarkę do soków, sprawa jest jeszcze prostsza. Z ich wykorzystaniem możemy przygotowywać soki z dowolnych owoców, ale i warzyw. Warto trochę poeksperymentować, by znaleźć połączenie smaków, które najbardziej nam odpowiada.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Soki i koktajle - idealne na zimę, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.