Skuteczny sposób na chrapanie

Chrapanie to bardzo uciążliwy problem. Utrudnia nocny wypoczynek zarówno samemu chrapiącemu, jak i jego bliskim. Na szczęście istnieje nadzieja – być może już niedługo będziemy mogli raz na zawsze pożegnać się z chrapaniem. Wszystko dzięki metodzie PILLAR.

 

Metoda wymaga przeprowadzenia pewnego mało inwazyjnego zabiegu po znieczuleniem. W czasie niego do tkanki podniebienia miękkiego wprowadza się trzy implanty. W efekcie podniebienie jest mniej podatne na drgania, a to właśnie one odpowiadają za powstawanie efektu akustycznego, który kojarzymy z chrapaniem. Cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż 30 min.

 

Na świecie z takiej metody leczenia chrapania skorzystało już 25 tys. osób. Metodę z powodzeniem przetestowano już w jednej z poznańskich klinik. Pierwszy pacjent mógł skorzystać z zabiegu bezpłatnie, kolejni będą musieli zapłacić za taką możliwość ok. 2,5 tys. złotych.

 

Warto zdawać sobie sprawę, że chrapanie wiąże się nie tylko z wydawaniem nieprzyjemnych odgłosów, ale może wiązać się też ze znacznie groźniejszymi dolegliwościami. Chrapanie może być na przykład objawem groźnego bezdechu sennego, który stanowi zagrożenie nawet dla życia chrapiącego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)