Skuteczne sposoby na stres

nostresStresu nikt z nas nie uniknie, pojawia się niemal codziennie, w mniejszym bądź większym natężeniu. Dlatego też, zamiast dodatkowo przeżywać sytuacje, wyobrażać sobie czarne scenariusze, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, jak sobie radzić ze stresem? Czy potrafię? Czy znam skuteczne metody? A może warto je zmienić?

Stres jest naturalną reakcją organizmu na nieznane, niepokojące sytuacje. Pobudza ciało, zmysły, napręża mięsnie, mobilizuje do walki. Podwyższony stres pozwala nam działać szybciej, myśleć intensywniej, na bieżąco analizować pojawiające się sytuacje problematyczne lub sytuacje zagrożenia. Nie oznacza to jednak, że nie można nad nim zapanować, nie można sobie z nim poradzić. Wystarczy znać kilka technik, by móc skutecznie nad nim zapanować i czerpać z niego siłę.

Jednym z bardziej skomplikowanych, ale i efektywnych działań, jest relaksacja poprzez oddech. Jeśli kogokolwiek spytamy, jak sobie radzić ze stresem, to właśnie tej odpowiedzi udzieli najczęściej. Tej metody należy się nauczyć, niemniej przynosi ogromną satysfakcję i ulgę. Nike wymaga żadnych dodatkowych działań, kursów, wszystko można zrealizować samodzielnie. Inną metodą jest praca z ciałem, czyli wszelkiego rodzaju ruch, masaże, choreoterapia. Mniej znanymi, ale również efektywnymi są aromaterapia, muzykoterapia, reframing, czyli „przeramowanie” sytuacji, które pozwala spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy.

Jak widzimy, odpowiedź na pytanie, jak sobie radzić ze stresem, jest prosta. Wystarczy tylko dobrać odpowiednią metodę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.