Rzucanie palenia z e-papierosami

Nałóg palenia papierosów jest jednym z najgroźniejszych dla zdrowia i nadal bagatelizowanych. Rzucanie palenia jest trudne nie tylko ze względu na działanie nikotyny, ale również z uwagi na psychiczne przyzwyczajenie do palenia.

Palacz podczas rzucania palenia musi radzić sobie z wieloma elementami tego uzależnienia, z których być może nie zdawał sobie dotychczas uwagi. Wszelkie leki, jakie były i są dostępne na rynku, działały przede wszystkim poprzez suplementację zastępczą nikotyny. Inaczej jest z papierosami elektronicznymi.

Schemat uzależnienia

Ilu palaczy, tyle warunków, w których sięgają oni po papierosy. Niektórzy robią to z przyzwyczajenia oraz dla tzw. porannego rytuału, do pierwszej kawy. Dla innych papieros jest sposobem na rozładowanie napięcia czy metodą polepszenia skupienia podczas analizowania ważnych informacji. Te warunki można określić mianem uzależnienia psychicznego – palacz zwykle lubi mieć w ręku papierosa, który kojarzy mu się z konkretną czynnością.

Inną cechą uzależnienia jest fizyczne przywiązanie do nikotyny. Organizm palacza dopomina się o nikotynę, często powodując przy dłuższym niepaleniu rozdrażnienie, nerwowość czy lekkomyślność. Jest to typowy dla każdego uzależnienia od substancji schemat postępowania.

Papieros elektroniczny jako rozwiązanie

W przypadku papierosów elektronicznych można mówić o rozwiązaniu dwufazowym. Dotychczasowe preparaty oferowały przede wszystkim zastępcze ilości nikotyny, które dostarczano w formie tabletek. Wielu palaczy nie mogło znieść tego, że ich ręce nie są niczym zajęte – elektroniczne papierosy natomiast, dzięki swojej budowie, pozwalają na zaspokojenie tego odruchu sięgnięcia po przedmiot o podobnym kształcie i przeznaczeniu.

Istotne jest to, że e-papierosy są o wiele bezpieczniejsze dla organizmu ludzkiego niż zwykłe papierosy, głównie przez to, że nie wytwarzają mu z substancjami smolistymi. Para wodna, która jest produkowana przy pracy elektronicznych papierosów nie jest tak niebezpieczna dla płuc, a także nie powoduje biernego palenia w otoczeniu.

Olejki zapachowe w papierosach elektronicznych nie tylko mają przyjemny zapach, ale również różną zawartość nikotyny. W ten sposób na początku można sięgnąć po dawkę największą, z czasem schodząc z niej i w efekcie – całkowicie rzucając palenie.

Rzucanie palenia z e-papierosem dla wielu palaczy jest o wiele prostsze ze względu na sam mechanizm palenia. Warto jednak kupować sprzęt w sprawdzonym sklepie – e-papierosy w sklepie donsenior.pl są oryginalne, mają atrakcyjne ceny i dostępność wielu olejków o różnych zapachach i zawartości nikotyny.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.