Rzuć palenie razem z nami!

O szkodliwości dymu nikotynowego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mimo tego wielu palaczy zdaje się nie dostrzegać tego problemu. Palą regularnie, również przy swoich bliskich, czyniąc ich tym samym biernymi palaczami. Właśnie z myślą o nich powstała akcja „Rzuć palenie razem z nami”.

 

Akcja jest prowadzona przez Fundację Promocja Zdrowia już od kilku lat. Jak do tej pory dzięki niej udało się przekonać do rzucenia palenia aż 2,5 mln naszych rodaków, co stanowi bardzo imponujący wynik.

 

W jaki sposób organizatorzy akcji namawiają do rzucenia palenia? Przede wszystkim poprzez uświadamianie palaczom, jak zgubne mogą być dla nich skutki nałogu. Teoretycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nałogowe palenie przyczynia się do rozwoju raka płuc, nie każdy miał jednak okazję na własne oczy oglądać zdjęcie płuc palacza. Takie obrazy bardzo oddziałują na wyobraźnię, dzięki czemu są znacznie skuteczniejsze od wielogodzinnych pogadanek edukacyjnych.

 

Co bardzo ważne, Fundacja nie sugeruje żadnego konkretnego sposobu na walkę z nałogiem. Wręcz przeciwnie, zaznacza, że każdy palacz to indywidualny przypadek, a metody, które są skuteczne w przypadku jednych, nie muszą sprawdzać się u innych.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)