Rehabilitacja w domu

Rehabilitacja stanowi niezbędny element leczenia wielu urazów. Obecnie do naszej dyspozycji są usługi wielu profesjonalnych rehabilitantów, dysponujących wiedzą i doświadczeniem niezbędnymi do efektywnej rehabilitacji. Warto zdawać sobie sprawę, że ćwicząc samodzielnie, w domu, możemy sprawić, że będzie jeszcze skuteczniejsza.

3d-1438182-mJaki sprzęt do ćwiczeń w domu możemy wykorzystać? Lista jest bardzo długa. Sporo zależy od tego, jakie partie ciała mają być poddawane rehabilitacji. Przy ćwiczeniach rąk i górnych części ciała świetnie sprawdzają się wszelkiego typu ciężarki. Do ćwiczenia nóg można wykorzystać rowerek, stepper lub rotor.

Ćwiczenia, które można wykonywać samodzielnie w domu dzielą się na wzmacniające, ogólnorozwojowe, rozciągające, równoważne i inne. Dla osiągnięcia najlepszych efektów w swoich treningach najlepiej stosować ćwiczenia ze wszystkich poszczególnych grup.

Pamiętajmy o tym, że wszelkie ćwiczenia rehabilitacyjne wykonywane w domu powinny być konsultowane ze specjalistą. To on powinien przygotować dla nas harmonogram ćwiczeń, podpowiedzieć, jakiego sprzętu możemy używać i sprawdzić, czy poszczególne ćwiczenia są wykonywane poprawnie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Rehabilitacja w domu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • Kamella commented on 17 kwietnia 2015

  Oczywiście, że rehabilitacja jest jak najbardziej wskazana, i dobrze, że wspomnieliście, że warto tu wykorzystać odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny – zwłaszcza, że przez internet, w dobrych sklepach można sobie taki sprzęt po prostu kupić, nawet na użytek domowy, jak np. w sklepie juventas – polecam zerknąć.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.