problemy-z-zasypianiemm

Problemy z zasypianiem – jak się ich pozbyć?

problemy-z-zasypianiemmProblemy z zasypianiem w ostatnich latach awansowały z stopnia indywidualnej przypadłości do miary problemu społecznego, a nawet choroby cywilizacyjnej naszych czasów.

Większość osób cierpiących na sporadyczną bezsenność posiłkuje się przeważnie ogólnodostępnymi środkami farmakologicznymi jak tabletki, napary lub maści.

Problemy z zasypianiem to jednak nie tylko problem sporadycznej oraz przewlekłej bezsenności. Istota powyższego sformułowania jest dość szeroka obejmuje nieumiejętność zaśnięcia nie tylko z powodów klinicznych, ale również mentalnych. W większości przypadków problemy z zasypianiem u osób po 18 roku życia spowodowane są poprzez stres zawiązany z obowiązkami czekającymi jednostkę w dniu następnym lub z analizowania sytuacji stresowych, które już miały miejsce.

Napięcie wewnętrzne powoduje, że mimo fizycznego zmęczenia organizmu oraz odczuwania potrzeby odpoczynku jednostka nie jest w stanie usnąć oraz efektywnie się zrelaksować. Stres wpływa tutaj decydująco na cały proces, jednak nie jest to jedyny z czynników. Styl życia oraz obowiązki, które jednostka musi wykonywać z racji swoich ról społecznych potrafią wpływa ujemnie na umiejętność odpoczynku.

Oczywiście zdarzają się często sytuacje, kiedy organizm właściciela jest skrajnie wyczerpany poprzez nadmiernie długie funkcjonowanie bez dokonywania przewidzianych oraz zalecanych przerw.

W efekcie dochodzi często do swoistych utrat świadomości oraz wymuszonego wyłączenia się z otoczenia. Mimo że wspomaganie procesu zaśnięcia w dużej mierze posiłkowane jest farmakologicznie, mało użytkowników tej metody zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie takie sposoby mogą przynieść.

Organizm z biegiem czasu coraz bardziej adaptuje się do otrzymywanych substancji, przez co staje się na nie mniej podatny. W efekcie to, co przynosiło zamierzony skutek w przeszłości w przyszłości może okazać się bezużyteczne i prowadzić do poszukiwania coraz silniejszych substancji mogących powodować niepotrzebne spustoszenia w organizmie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Problemy z zasypianiem - jak się ich pozbyć?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.