Praca sposobem na zdrowie

Po przejściu na emeryturze wielu z nas ma nareszcie czas na to, by zastanowić się nad swoim stylem życia. Zwykle zaczynamy wtedy o siebie dbać, rezygnujemy ze zbędnego wysiłku, zażywamy suplementy diety, regularnie odwiedzamy lekarza i przyjmujemy leki. Tymczasem sposób na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji jest znacznie prostszy – wystarczy pracować.

 

Naukowcy udowodnili, że praca jest w stanie uchronić nas przed wieloma groźnymi chorobami. Wśród grupy badanych osób, które kontynuowały pracę po 60tce znacznie rzadziej odnotowywano zachorowania na cukrzycę, artretyzm, czy nowotwory. To najpoważniejsze choroby, z którymi zmagają się emeryci.

 

Praca sprzyja też zachowywaniu sprawności w codziennych czynnościach, takich jak gotowanie, sprzątanie, czy nawet mycie się. Obowiązki zawodowe ograniczają też nudę i poczucie bycia nikomu niepotrzebnym, które doskwierają wielu starszym osobom.

 

Oczywiście nie zachęcamy do tego, by po osiągnięciu wieku emerytalnego cały czas pracować na etacie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć sobie jakieś dodatkowe zajęcie albo zatrudnić się na pół etatu w firmie, w której pracowaliśmy do tej pory. To najprostszy, a jednocześnie najskuteczniejszy sposób na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • zdrowyduch commented on 25 września 2012

  Dobrze napisane, jak to mówią: bez pracy nie ma kołaczy!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.