Powstaje coraz więcej prywatnych domów spokojnej starości

W ciągu ostatnich kilku lat powstało mnóstwo nowych domów spokojnej starości. Jest to szczególnie widoczne w dużych miastach jak Warszawa czy Kraków. Jeśli powstają nowe obiekty to znaczy, że w dalszym ciągu jest pobyt na tego rodzaju usługi z tendencją wzrostową.

Dlaczego decydujemy się na umieszczenie osoby starszej w domu seniora?

To pytanie możemy zadać wszystkim młodym rodzinom, które postanowiły umieścić swoją bliską osobę w domu spokojnej starości. Wydawać by się mogło, że jest to działania motywowane lenistwem i brakiem chęci niesienia pomocy osobom starszym. To oczywiście w dużej większości przypadku nie prawda.

Zazwyczaj tego rodzaju decyzja jest dla rodziny bardzo bolesna, nawet jeśli senior nie ma nic przeciwko umieszczeniu go w domu spokojnej starości. Zwykle zmusza nas do tego praca. Jeśli nie możemy powierzyć naszej bliskiej osobie wystarczającej ilości czasu na pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, to lepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie go w domu seniora.

W takim specjalistycznym obiekcie, jak np. podwarszawski dom opieki dla osób starszych, również niepełnosprawnych, pensjonariusze mogą czuć się bezpiecznie. Lekarze, rehabilitanci, oraz dalsza pomoc, doskonale rozumie potrzeby osób starszych i jest w stanie profesjonalnie zapewnić wszelkie zalecenia. 

Nasze społeczeństwo szybko się starzeje

Za kilka lat 1/4 populacji naszego kraju będą stanowili seniorzy po 60-tce. Dzieje się tak z kilku powodów. Pierwszym z nich jest fakt, iż młode Polki zdecydowanie rzadziej rodzą dzieci w porównaniu do pokolenia ich matek i babć. Wielu młodych ludzi wyjeżdża za granicę i tam postanawia założyć rodzinę. Przyczyną takiego stanu rzeczy, jest prawdopodobnie kiepska kondycja gospodarcza. Wielu specjalistów uważa, że moda na bycie Singlem również mocno wpływa na takie statystyki.

Powyższe fakty wskazują na to, że zakładając własny dom spokojnej starości możemy liczyć na całkiem dobry zwrot z inwestycji. Nie jest to powód do dumy dla naszego społeczeństwa, ale czysty, chłodny fakt ekonomiczny. Jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę z tego, że konkurencja w tej branży rośnie w ekstremalnie szybkim tempie. Jeśli więc nosimy się z zamiarem otworzenia takiego domu seniora, to musimy zdawać sobie sprawę z faktu, iż na pewno nie będzie lekko. Oczywiście to wszytko są statystyki, które tworzone są w oparciu o aktualne dane. Może być tak, że ta tendencja jeszcze się odwróci, ale jak na razie nic na to nie wskazuje.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Powstaje coraz więcej prywatnych domów spokojnej starości, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

One Comment

 • Antek commented on 7 lipca 2015

  Faktycznie nasze społeczeństwo bardzo szybko się starzeje. Przybywa bardzo domów seniora praktycznie w każdym większym mieście.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.