Pij wodę – będziesz zdrowy

Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś o cudownych sposobach na utrzymanie organizmu w dobrej kondycji i zdrowiu. Niektórzy stawiają na naturalne metody, pijąc zioła i zapewniając sobie odpowiednią dawkę ruchu. Inni sięgają po apteczne suplementy diety, licząc na to, że uzupełnią braki witamin i minerałów w ich organizmie. Tymczasem najskuteczniejsza metoda dbania o nasz organizm jest jeszcze prostsza. Wystarczy pić odpowiednie ilości wody!

 

Warto wyrobić sobie nawyk picia wody. Najlepiej jeśli każdego dnia będziemy wypijać dwa litry dobrej, niegazowanej wody mineralnej. Aby łatwiej kontrolować tą ilość dobrze jest każdego ranka otwierać nową butelkę i popijać z niej wodę aż do wieczora, stopniowo ją opróżniając.

 

Oprócz wody warto sięgać też po inne napoje. Najbardziej polecane są ziołowe herbatki i naturalne soki owocowe. Nie tylko zapobiegają odwodnieniu, ale także dostarczają naszemu organizmowi szereg cennych składników. Do napojów, których powinniśmy unikać należy natomiast kawa, napoje gazowane oraz alkohol.

 

Regularne picie odpowiedniej ilości płynów ułatwia usuwanie toksyn z organizmu oraz wspomaga procesy trawienne. Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na dietę, warto zacząć właśnie od zwiększenia ilości płynów, które codziennie wypijasz.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)