Orzechy piorące – alternatywa dla proszku

Ciągle wiele mówi się o ekologicznych zachowaniach, które mają być korzystne nie tylko dla naszej planety, ale też dla nas samych i dla naszych rodzin. Warto wiedzieć, że niektóre rozwiązania sprzed ery postępu technologicznego są nadal aktualne i chętnie wykorzystywane przez wiele osób. Inną ważną sprawą jest fakt, że często rozwiązania ekologiczne są też ekonomiczne.

Najłatwiej można się o tym przekonać stosując orzechy piorące zamiast popularnych proszków do prania. Wciąż mało kto wie, że istnieje taki naturalny detergent używany od wieków.

W Polsce bardziej znane są kule piorące, jednak działanie jest mniej więcej takie samo. Orzechy są przede wszystkim bardzo skuteczne, jeśli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń. Radzą sobie z tym świetnie, nie ustępując tym samym ani trochę najlepszym proszkom.

Mydliny wydzielane w kontakcie z wodą przez ich łupiny są bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie nie posiadają żadnego zapachu, a więc nie podrażniają ani skóry, ani wrażliwych dróg oddechowych. Można w nich prać także ubrania małych dzieci.

Co ważne, przeważnie nie potrzeba dodawać zmiękczaczy ani płynów do płukania. Poza tym orzechy są bardzo wydajne. Kosztują właściwie tyle samo co  proszki do prania, a wystarczają na znacznie dłużej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • tralley commented on 27 lipca 2012

  U nas w domu bardzo cenimy sobie takie orzechy piorące, jak się ma w domu dziecko z alergią i ono ciągle prycha, kicha i kaszle po założeniu świeżych ubranek, to można praktycznie tylko takich środków do prania używać.
  Polecam te: http://www.nokaut.pl/pozostale-do-prania/orzechy-piorace.html, choć nie zawsze są w sieci dostępne, ale jak są to w pierwszej kolejności właśnie te – super dopierają, nie uczulają i sa wydajne jak mało które.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.