Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Olimpiady naukowe zajmują dość istotne miejsce w polskiej edukacji. Wielu uczniów bierze w nich udział w nadziei, że otworzą im zdrowie do wymarzonego liceum, czy wymarzonej uczelni. Nie wszyscy mają świadomość tego, że oprócz olimpiad z tradycyjnych przedmiotów, takich jak historia, czy matematyka, uczniowie mogą też uczestniczyć w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

 

Olimpiada nie jest organizowana przez Ministerstwo Edukacji, ale przez Polski Czerwony Krzyż. Olimpiada nie otwiera drzwi na uczelnie, może jednak zmienić życie wielu uczniów.

 

Jej głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. To właśnie młodzi ludzie są najbardziej otwarci na tego rodzaju projekty, dlatego dobór grupy docelowej wydaje się być w tym przypadku jak najbardziej słuszny.

 

Olimpiada jest kierowana do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się na czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i centralnym. Najlepsi uczniowie na poszczególnych etapach mają szanse na uczestniczenie w kolejnych.

 

Organizatorzy mają nadzieję, że akcja przeprowadzona w tej formie rozbudzi w młodych ludziach zainteresowanie własnym zdrowiem. W ramach olimpiady uczniowie są zachęcani do organizowania różnorodnych akcji promujących zdrowie również w swoim najbliższym otoczeniu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.