eliksir

Olej z Maroka i jego właściwości

eliksirPolki coraz chętniej sięgają po kosmetyki pochodzenia naturalnego. Co prawda są one droższe, ale szybko można się na własnej skórze przekonać, że są znacznie bardziej skuteczne, niż tradycyjne kosmetyki, w jakie zaopatrujemy się w drogeriach. Wystarczy jednak chwilę poszperać w aptekach lub w internecie, żeby przekonać się, że wcale nie jest trudno kupić właśnie naturalne kosmetyki. Jednym z najpopularniejszych w ostatnim czasie jest arganowy olej z Maroka

. Jest to całkowicie naturalny produkt, który można wykorzystać nie tylko jako kosmetyk, ale też smaczny dodatek w kuchni. Idealnie sprawdzi się do sałatek i w postaci dodatku do innych potraw.

Jako kosmetyk natomiast olej z Maroko bywa nazywany eliksirem młodości,

ponieważ wszechstronnie pielęgnuje skórę.

Wyróżnia się działaniem intensywnie nawilżającym, a także ochronnym. Jego stosowanie jest wskazane szczególnie latem, kiedy spędzamy dużo czasu na słońcu. Wówczas efekty opalania są widoczne szybciej, ale nie cierpimy przez oparzenia. Dlatego też mogą go z powodzeniem stosować również najmłodsi członkowie rodziny.

Wiele kobiet wykorzystuje go również jako odżywkę do włosów i paznokci. Włosom nadaje gładkość, a paznokcie stają się mocniejsze.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)