Olej arganowy – to warto mieć

Wiele naturalnych suplementów diety dostępnych w sklepach z powodzeniem może konkurować z tymi produkowanymi przez koncerny farmaceutyczne. Problem w tym, że większość z nas nie czyni żadnych wysiłków, by je poznać, ograniczając się do zakupu szeroko reklamowanych preparatów dostępnych w aptekach. Aby się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się bliżej chociażby z olejem arganowym.

 

Olej arganowy pozyskuje się z orzechów drzewa rosnącego w Maroko. Aby dostać się do cennych substancji, każdy z nich musi zostać ręcznie rozłupany i stąd stosunkowo wysoka cena oleju sprzedawanego w sklepach. Z drugiej strony, porównując ją do cen niektórych suplementów oferowanych przez koncerny farmaceutyczne, trzeba przyznać, że wciąż jest to korzystna inwestycja, szczególnie jeśli uwzględnimy niezwykłe właściwości oleju.

 

Spożywany regularnie wspomaga pracę naszego układu krążenia, obniża ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu, chroniąc nas tym samym przed wieloma groźnymi chorobami. To jednak nie wszystko, olej z powodzeniem może być wykorzystywany również w kosmetyce. Ma bardzo silne właściwości regenerujące, dlatego często określa się go mianem naturalnego eliksiru młodości.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)