Olej arganowy dobry na wszystko

Osoby, które cenią sobie naturalne kosmetyki i śledzą na bieżąco wszelkie nowinki w zakresie pielęgnacji, na pewno są świadome wielkiej mody jaka obecnie zapanowała na kosmetyki z olejkiem arganowym. Jego niesamowite właściwości chwalone są już niemal we wszystkich mediach, doceniają go nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Zanim jednak kupimy jego buteleczkę, warto dowiedzieć się jaki olejek i gdzie najlepiej kupować, a następnie jak go używać, żeby oddał nam wszystkie swoje drogocenne właściwości.

Pochodzenie olejku arganowego

Wyjątkowość oleju arganowego bierze się między innymi stąd, że dostępny jest on jedynie w Maroku, w jednym jego rejonie, zamieszkiwanym przez Berberów. Drzewa arganowe rosną tylko tam i choć podejmowano próby sadzenia ich w innych rejonach światach, to się nie powiodło. Wytwarzanie olejku związane jest też z wieloletnią tradycją, w dużym stopniu odbywa się to mechanicznie i zajmują się tym berberskie kobiety, które zrzeszone w niewielkie spółdzielnie zbierają orzechy z tego niezwykłego oleju a następnie tłoczą z niego olej. Wszystko odbywa się na zasadach fair trade, a ta działalność pozwala utrzymać całe duże rodziny.

Gdzie kupić olejek arganowy

Nie każdy sklep sprzedaje olejek arganowy w czystej postaci. Niekiedy można trafić na wersje rafinowane albo wymieszane z innymi olejami lub co gorsza, chemicznymi konserwantami. Najlepiej byłoby kupić olej arganowy w sklepie ze zdrową żywnością, ponieważ takie miejsca przykładają szczególną wagę do wszelkich certyfikatów poświadczających jakość ich produktów. Kiedy olej ma nadawać się również do spożycia, musi spełniać wyśrubowane oczekiwania. Warto zwrócić też uwagę na cenę takiego olejku – jego niska cena może być dla nas alarmująca. Koszt wytworzenia i sprowadzenie do Polski oleju arganowego jest niemały, dlatego jeśli płacimy za niego podobnie jak za olej z migdałów, czy inne popularne i powszechne u nas olejki, możemy zacząć się zastanawiać, czy jednak na pewno wszystko jest w porządku.

Kupując olej arganowy w sklepie ze zdrową żywnością można też zyskać pewność, że był on prawidłowo przechowywany i nie zjełczał on podczas transportu albo już w sklepie, stojąc na nasłonecznionej półce, czy wystawiony na ekspozycję na ladzie.

Czy olej arganowy działa?

Działanie olejku arganowego jest owiane bardzo dobrą sławą, przypisuje mu się właściwości niemal magiczne, odmładzające i superodżywcze. Nie należy brać tego aż tak bardzo dosłownie, bo każde działanie składnika pielęgnacyjnego wymaga czasu i odpowiedniej regularności w stosowania. Jednak często już po miesiącu (pod warunkiem, że stosujemy olej arganowy ze sklepu ze zdrową żywnością) będzie widać pierwsze efekty jego działania na skórę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.