Odmładzanie i powiększanie ust przy pomocy szminki

Masz małe usta i chciałabyś nadać im objętości oraz sprawić, aby były pełne, ale nie bierzesz pod uwagę zabiegów plastycznych? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić, by Twój uśmiech był naturalnie piękny bez konieczności użycia igły.  Wystarczy wykonać specjalny makijaż ust, który spowoduje, że będą one większe i odmłodzą wyraz twarzy!

Korygujący makijaż ust

Wydaje się to niemożliwe, by odpowiedni makijaż mógł zdziałać tyle pozytywnych efektów. Jednak odpowiednia gra kolorów pomadki, jej konsystencja oraz etapy aplikacji nie tylko szminki, ale i innych kosmetyków wpływających na udoskonalenie ust sprawią, że nawet małe usta będą optycznie powiększone. Dodatkowo, gdy zastosujesz się do kilku zasad co do make-upu ust, sprawisz, że nawet dojrzała cera będzie odmłodzona, a żółtawe lub sine zęby znacznie bielsze. To wszystko jest możliwe dzięki specjalnemu makijażowi, który dzięki eliminacji mankamentów nazywany jest korygującym. W celu skutecznego przeprowadzenia udoskonalania uśmiechu niezbędne są sprawdzone pomadki do ust. Wybieraj przede wszystkim te długotrwałe oraz jednocześnie nawilżające, np. szminki L’Oreal Paris.

Matowa czy błyszcząca szminka – nie tak oczywisty wybór

Matowe pomadki to doskonały wybór dla ust, które są duże i pełne. Mat podkreśla wtedy ich objętość i wydobywa pełny kształt. Jeżeli jednak posiadasz małe i wąskie wargi, unikaj ich. Mogą tylko Ci zaszkodzić, ponieważ optycznie pomniejszają usta. Wtedy decyduj się na te z lekkim połyskiem – wpływają one na optyczne powiększenie ust, co się dzieje na skutek odbijania światła. Jeżeli jednak nie narzekasz na wielkość ust, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również skorzystać z pomadki błyszczącej.

Uważaj na pomadki perłowe!

Kobiety bardzo często, chcąc powiększyć sobie usta, dokonują złego wyboru odnośnie rodzaju pomadki. Robią to oczywiście nieświadomie. Szukając szminki, która przypomina błyszczyk (czyli się świeci), zakupują perłową. Niestety różnica, jaka wynika z ich zastosowania, jest diametralna. Pomadka błyszcząca – jak zostało napisane wyżej – powiększa usta. Jednak błyszczenie się, a perłowy odcień to nie są kosmetyczne synonimy. Perłowa pomadka wpływa na postarzenie urody, cery i całego makijażu. Dlatego bezwzględnie unikaj takiego typu szminek, zwłaszcza gdy jesteś kobietą dojrzałą.

Szminka wybielająca zęby

Szminki można jeszcze podzielić na rodzaj pigmentów, jakie wykorzystano do ich produkcji. Wyróżnia się barwy z niebieskimi barwnikami oraz z półtonem żółtym lub pomarańczowym. Nie oznacza to, że w formule szminki będą widoczne niebieskie lub żółte drobinki, ale o to, czy dana barwa jest chłodna czy ciepła. Ta druga podkreśla kolor zębów. Oczywiście, jeżeli masz śnieżnobiały uśmiech, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i taką pomadką pomalować usta. Jeżeli jednak borykasz się z zębami żółtawymi lub szarymi, decyduj się na szminki w chłodnych kolorach. Te sprawią, że Twoje zęby optycznie staną się bielsze.

Makijaż na większe usta

  • Jeżeli make-up ust nie ogranicza się tylko i wyłącznie do jednej pomadki, ale wykorzystuje kredkę do ust i inne kosmetyki, nie zapomnij o tym, aby na usta zaaplikować niewielką ilość podkładu – ten wpłynie na utrwalenie naniesionych kosmetyków. Dzięki temu nie będziesz musiała poprawiać makijażu, co przy jego “sztukowaniu” może zaburzyć efekt, jaki nadałaś ustom na samym początku.
  • Posiadając niezbyt duże usta (ale też nie bardzo wąskie), wystarczy, że wykorzystasz szminkę z lekkim błyszczeniem się. Możesz wybierać kolory odważne lub skupić się na cielistych, w stylu nude.
  • Przy wąskich ustach makijaż powiększający przebiega nieco inaczej. Kredką do ust w kolorze skóry, warg lub wybranej pomadki obrysuj kontur ust – przy tym kroku od razu nadaj im nowy kształt – nie bój się wyjść za ich granicę, ponieważ tuż po naniesieniu szminki nie będzie to widoczne. Następnie zaaplikuj pomadkę tak, aby nie wychodzić za granicę narysowanej kreski. Nad górną wargę dodatkowo nanieś puder rozświetlający, który automatycznie podniesie ją do góry, sprawiając wrażenie jej nagłego powiększenia
VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Odmładzanie i powiększanie ust przy pomocy szminki, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.