Nowy lek na odchudzanie

Coraz więcej osób pracujących nad utratą zbędnych kilogramów uzupełnia dietę o leki na odchudzanie. Już niedługo do ich dyspozycji będzie kolejny tego typu preparat. Nowy środek został już zaakceptowany przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków.

 

Nowy lek ma być wydawany wyłącznie na receptę. Od 13 lat na rynku nie pojawił się żaden nowy preparat z takimi obostrzeniami i już samo to wystarczy, by zainteresować się nim bliżej.

 

Skuteczność leku jest niewielka, trudno jednak zaprzeczyć, że wspomaga odchudzanie. Osoby, które go przyjmowały w ciągu roku straciły średnio o połowę więcej kilogramów niż ci, którym podawano wyłącznie placebo.

 

Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdych oczach lek zyskał tak dobrą opinię jak w przypadku Amerykańskiej Agencji. Komitet FDA dwa lata temu wydał negatywną opinię, twierdząc, że preparat może przyczyniać się do rozwoju raka. Tym razem udało mu się uzyskać akceptację. Pomogły w tym badania stwierdzające jego bezpieczeństwo.

 

Mimo wszystko pewne wątpliwości co do skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku pozostają. Traktuje się go jednak jako ratunek dla amerykańskiego społeczeństwa, które z roku na rok jest coraz bardziej otyłe.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)