Nowalijki – czy warto je jeść?

Maj to ulubiony miesiąc wielu z nas. Właśnie teraz przyroda budzi się do życia i na nowo zachwyca nas swoim blaskiem. W sklepach nareszcie pojawiły się nowalijki. Warto to wykorzystać!

 

Już sam widok świeżych, zielonych warzyw sprawia, że cieknie nam ślinka. Fakt, że przygotowanie potraw z ich wykorzystaniem jest zwykle proste i nieskomplikowane dodatkowo działa na ich korzyść. Któż z nas oprze się porcji młodych ziemniaków z koperkiem i kefirem, czy sałacie ze szczypiorkiem?

 

Porcja świeżych warzyw to najlepszy sposób,by zregenerować swój organizm po zimie i dostarczyć mu witamin, których z pewnością mu brakuje. Warto jednak pamiętać o tym, że jest jeszcze za wcześnie, by jeść je w dużych ilościach. Zdania na temat tego, czy nowalijki rzeczywiście są zdrowe są podzielone. Zdarzają się warzywa przesycone chemią po to, by szybciej dojrzały.

 

Czy w takim razie warto kupować nowalijki, czy też lepiej wstrzymać się do lata? Warto, ale pod warunkiem, że znamy źródło ich pochodzenia. Najzdrowsze są warzywa, które samodzielnie wyhodujemy. Dobrym źródłem zaopatrzenia w świeże warzywa są też rynki i targi, na których swoje produkty sprzedają na przykład działkowcy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)