chemia z Niemiec

Niemieckie produkty czyli chemia

chemia z NiemiecCo w opinii Polaków pachnie świeżością, jest lepsze niż polski odpowiednik, jest skuteczniejsze, tańsze i lepsze? Jaki produkt sprawia, że ludzie pokonują nawet i 100km żeby kupić tańsze i lepsze substytuty?

To niemiecka chemia.

Zaskakujące, że detergenty sprowadzane od zachodnich sąsiadów mają u wielu osób opinię lepszą niż ich polskie odpowiedniki. Zainteresowaniem cieszą się zarówno proszki do prania jak i środki czystości oraz detergenty do zmywarek.

Polacy kupują chemię w Niemczech chcąc oszczędzić pieniądze i jak uważa wielu z nich, kupują środki znacznie skuteczniejsze niż te dostępne na polskim rynku.  Badania sondażowe pokazują, że oczekiwania polskich i niemieckich konsumentów nieco się od siebie różnią.

O ile Polski wymagają skuteczności i nie liczą się ze zużywaną ilością produktu – miarką często jest dozownik w pralce lub jakże popularna metoda „na oko”. Z kolei Niemki chcą przede wszystkim preparatów chroniących odzież, dających długotrwały zapach i wydajnych.

Co ciekawe w badaniach często udział biorą Polki i Niemki, co pokazuje, że w kwestiach równouprawnienia nie odbiegamy od zachodnich sąsiadów. To kobiety po obu brzegach Odry każdego dnia sprawdzają skuteczność tych produktów w starciu z plamami z błota, kawy. Niemiecka chemia często towarzyszy paniom i tu w Polsce i za zachodnią granicą.

Bez względu na to czy sięgamy po nią z wyboru (po polskiej stronie) czy z braku wyboru kupujemy „swoje” produkty (Niemcy), środki te wydają się spełniać oczekiwania konsumentek. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, która odróżnia proszki produkowane na rynek niemiecki i na rynki zagraniczne – w tym polski. To ekologia i idące za tym regulacje prawne. Środki te różnią się bowiem od siebie składem chemicznym. Choć producenci zobowiązani są podać na etykiecie skład produktu to jednak wymagania jakie stawiają przed nimi rządy obu krajów różnią się od siebie. Głównym składnikiem odróżniającym polskie i niemieckie produkty są fosforany, które dodawane są do proszku by zmiękczać wodę i tym samym wpływają na skuteczność detergentu.

W Polsce stosowanie tych związków jest legalne i dopuszczalne. W Niemczech są one zabronione z uwagi na szkodliwy wpływ na środowisko.

Czy zatem kupując chemię u niemieckich sąsiadów pozytywnie oddziałujemy na środowisko? I tak i nie. Tak, ponieważ kupujemy proszki, które są przyjazne dla natury. Ale pamiętajmy, że aby niemiecka chemia znalazła się w naszym domu, ktoś musi ją nam dostarczyć, a transport też ma znaczenie dla środowiska.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Niemieckie produkty czyli chemia, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.