Nie dojadaj świątecznych resztek!

W polskim społeczeństwie można znaleźć kilka głęboko zakorzenionych nawyków, które fatalnie wpływają na nasze zdrowie. Jednym z nich jest dojadanie poświątecznych resztek.

Co roku przy okazji świąt na naszych stołach pojawia się mnóstwo różnorodnych potraw. Niewielu z nas ogranicza się do tradycyjnych dwunastu dań. Zwykle jest ich o wiele, wiele więcej, a ich ilość znacznie przekracza możliwości spożywcze zaproszonych osób. W efekcie po świętach nasze lodówki są przepełnione.

Trudno spodziewać się, że wszystkie potrawy, które zostały ze świąt po prostu wyrzucimy do śmietnika. Byłoby to ze wszech miar nierozsądne i nieekonomiczne. Z drugiej strony nie powinniśmy zakładać, że musimy jak najszybciej zjeść wszystkie potrawy, które zostały po świętach.

Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? W pierwszej kolejności warto pomyśleć o zaproszeniu znajomych na małe poświąteczne przyjęcie. Im więcej osób, tym lepiej – jedzenia z pewnością nie zabraknie. Po przyjęciu powinniśmy zastanowić się, które z potraw, które zostały po świętach można zamrozić. Pozostałe zjadamy, oczywiście w rozsądnych ilościach lub rozdajemy swoim bliskim lub sąsiadom. A w przyszłym roku przygotowujemy o połowę mniej!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.