Nie będę uprawiał sportu, bo….

Wymówek ku temu, by regularnie oprawiać jakiś sport mamy zazwyczaj całe mnóstwo. W związku z tym bardzo często rezygnujemy z aktywności fizycznej, jeszcze zanim się do niej przyzwyczaimy. Jak tego uniknąć?

1370521_cycling_continue_2Przede wszystkim należy unikać przymusu. Sport powinien być dla nas przyjemnością. Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie oznacza to, że wybraliśmy złą dyscyplinę sportu i powinniśmy szukać dalej. Nie każdemu odpowiada bieganie. Nie każdy lubi też uczestniczyć w zajęciach grupowych z aerobiku. Każdy może jednak znaleźć sport, który polubi.

Należy także zastanowić się, ile czasu w tygodniu jesteśmy w stanie poświęcić na uprawianie sportu. W dzisiejszych zabieganych czasach wygospodarowanie choćby godziny w ciągu dnia bywa trudne. Jak sobie z tym poradzić? Można na przykład przesiąść się z samochodu na rower i codziennie jeździć nim do pracy. Oszczędzimy i czas i pieniądze, a ponadto podreperujemy swoją kondycję. Jeśli to niemożliwe, powinniśmy wcześniej wstawać. Krótki poranny trening zapewni nam siły witalne na resztę dnia.

Aby uprawianie sportu było przyjemniejsze, warto robić to w towarzystwie. Jeśli nie uda nam się znaleźć nikogo, kto chciałby ćwiczyć razem z nami, powinniśmy zaprzyjaźnić się z odtwarzaczem muzyki. Słuchanie ulubionych piosenek sprawi, że czas będzie mijał na niepostrzeżenie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Nie będę uprawiał sportu, bo...., 10.0 out of 10 based on 1 rating

One Comment

 • zdrowyduch commented on 11 lipca 2013

  Moim zdaniem jak ktoś nie chce o siebie dbać, to każda wymówka dobra…
  a wystarczyłby dietetyk, ruch , basen i bieganie z rana i figura mogłaby być genialna. Tylko CHCIEĆ trzeba, CHCIEĆ!

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.