herbata

Naturalne sposoby na zmęczenie

Od czasu do czasu każdemu z nas brakuje energii. Aby bezwolnie się temu poddawać albo sięgać po sztuczne, chemiczne napoje energetyczne, warto przetestować działanie naturalnych substancji, których działanie może okazać się równie skuteczne.

Na początek coś, co możemy znaleźć w większości przydomowych ogródków – aronia. Z racji cierpkości tych niewielkich, ciemnych owoców, wielu z nas za nimi nie przepada. Tymczasem tkwi w nich naprawdę duży potencjał. Obniża ciśnienie krwi, redukuje poziom złego cholesterolu, a przede wszystkim dodaje energii.

Jeśli nie przepadasz za owocami, z pewnością ucieszy Cię fakt, że dodatkowej dawki energii dostarczy Ci też mięso i ryby. Szczególnie herbatapolecana jest chuda wołowina oraz tłuste mięso morskich ryb. Zawarta w mięsie karnityna to bardzo cenne źródło energii.

Większość z nas w chwilach spadku energii sięga po kawę. Przy najbliższej okazji zamień ją na zieloną herbatę. Ona również ma działanie pobudzające, a przy tym jest znacznie bezpieczniejsza dla naszego organizmu. Warto spróbować również yerba mate. To napar z ziół o charakterystycznym smaku, który nie każdemu odpowiada, za to i każdego wywołuje efekt odprężenia i pobudzenia intelektualnego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)