Antykoncepcja

Naturalne metody antykoncepcyjne

AntykoncepcjaZawodność stosowania naturalnych metod antykoncepcyjnych jest każdemu doskonale znana. Mierzenie temperatury ciała oraz wyliczanie dni płodnych oraz bezpłodnych nie jest skuteczną metodą, a wręcz bardzo ryzykowną. Każdy cykl menstruacyjny różni się od poprzedniego. Niewielka ilość kobiet ma ten cykl idealny i unormowany.

Te metody są dobre dla idealnych, wręcz książkowych cykli menstruacyjnych, lecz nie dla każdej pary uprawiającej stosunek płciowy i nie chcącej zajść w ciążę. Aby ustalić dla siebie odpowiednią metodę antykoncepcyjną należy udać się do ginekolog we Wrocławiu, która pod kątem badań wybierze idealną dla kobiety. Antykoncepcję należy dobierać indywidualnie, każdy organizm jest inny.

Niektóre kobiety nie mogą stosować tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ mogą zaszkodzić jej zdrowiu. Biorąc pod uwagę przekonania religijne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jest złe.

Co wtedy można stosować? Prezerwatywy albo naturalne metody antykoncepcyjne. Prezerwatywy są zawodne. Owszem można zwracać uwagę na tworzywo, z jakiego są wykonane, lecz nigdy nie będzie się miało stu procentowej pewności, że nie pękną albo nie są dziurawe. Na ratunek w tej sytuacji przychodzą komputerki cyklu, których wskaźnik Pearla wynosi 99.3 procent. Jest to dosyć innowacyjna metoda, która ma wysoką skuteczność.

Mierzenie temperatury odbywa się codziennie rano przed wstaniem z łóżka. Odpowiednią nasadę urządzenia kładzie się pod język na kilkadziesiąt sekund i od razu uzyskuje się odpowiedź o dniu, czy jest płodny czy nie. To urządzenie jest bardzo dokładnie i niesamowicie skuteczne.

Dodatkowo jest ono naturalne, więc nie ma żadnego ryzyka wystąpienia jakiejś choroby nowotworowej układu rozrodczego u kobiety. Wielkim minusem tego urządzenia jest fakt, iż jest ono bardzo drogie. Wiele osób woli kupić sobie tabletki albo prezerwatywy zamiast wydawać ogromnej sumy za ten sprzęt. Jego żywotność jest szacowana na około 10 lat, więc bardzo długo.

W przeliczeniu bardziej opłaca się kupić to urządzenie, niż wydawać pieniądze regularnie na środki antykoncepcyjne pochodzenia chemicznego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

One Comment

 • tralley commented on 29 października 2012

  Dobrze napisane – zwłaszcza, że takich „książkowych” cykli menstruacyjnych to tak naprawdę wiele nie ma, bo i kobiety są różne, więc trudno mówić o idealnym cyklu, czy najlepszej metodzie antykoncepcyjnej.
  W takich sprawach jednak jakiś polecany ginekolog (choćby ten z największą ilością dobrych opinii w sieci) jest niezbędny- to od niego zależy ustawienie kobiecie antykoncepcji czy to naturalnej, jak to się określa, czy bardziej hormonalnej. Bez lekarza ani rusz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.