liposukcja

Na czym polega nieinwazyjna liposukcja?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, z którym zmaga się wiele osób. Czasem jest to lokalna nadwaga, w partiach ciała, z których trudno pozbyć się tłuszczu ćwiczeniami czy dietą. Bywa również i tak, że wszelki wysiłek fizyczny nie przynosi upragnionego efektu lub jest niezauważalny. W takich przypadkach skutecznym rozwiązaniem jest liposukcja ultradźwiękowa – metoda, która ułatwia pozbycie się nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej, dzięki czemu łatwiej wymodelujemy sylwetkę zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Liposukcja bez skalpela – jak to działa?

Procedury małoinwazyjne w medycynie, których koncepcja staje się coraz bardziej powszechna, dotyczą również bezbolesnego wyszczuplania sylwetki, w tym liposukcji ultradźwiękowej. Podobnie jak tradycyjna liposukcja – chirurgiczna, tak i ta nie jest zabiegiem przeznaczonym do zmniejszenia masy ciała ani zabiegiem leczniczym. Jej celem jest precyzyjna, bezpieczna i minimalnie bolesna redukcja złogów tłuszczu oraz cellulitu ze wszystkich wskazanych obszarów ciała w sposób, jaki skraca rekonwalescencję. W porównaniu do liposukcji chirurgicznej, jaka wiąże się z koniecznością sporych nacięć i ryzykiem powikłań, liposukcja bez skalpela jest nowoczesną, o wiele bardziej zaawansowaną metodą pozbycia się niechcianego tłuszczu. Za pośrednictwem ultradźwięków następuje odseparowanie tkanki tłuszczowej bez ryzyka uszkodzenia tkanki łącznej, nerwów czy naczyń krwionośnych, co minimalizuje ryzyko następstw. Jedynym śladem są niewielkie siniaki. Procedura wymaga zastosowania specjalnej kaniuli, która wytwarza energię kawitacyjną, a jaka oddziałuje na ściany komórek tłuszczowych, doprowadzając je do  rozbicia i przekształcenie w emulsję. Uszkodzone ulegają obkurczeniu, a dalsze wibracje stopniowo redukują ich ilość. W trakcie zabiegu następuje drenaż limfatyczny, skutecznie pobudzając krążenie krwi i przepływ limfy, a wzrost temperatury w tkankach spowodowany promieniowaniem przyspiesza metabolizm, co w konsekwencji wzmacnia elastyczności skóry. Uwolniony z tkanki tłuszcz oraz toksyny są następnie usuwane z ciała w procesach metabolicznych – wyjaśniają specjaliści wirtualnaklinika.pl.

Efekty i przeciwskazania

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z górnej części pleców, z pośladków, ud, ramion oraz bioder. Pełny efekt zabiegu wymaga około miesiąca – jest to czas niezbędny na zniszczenie złogów i wyeliminowanie z organizmu, przy czym najlepsze rezultaty widoczne są w ciągu kolejnego pół roku. Profilaktycznie, po zabiegu wskazane jest noszenie odzieży uciskowej dla lepszego uformowania tkanki tłuszczowej oraz w celu uniknięcia obrzęku. Krótka rekonwalescencja wymaga kilku dni, choć to zależy od ilości usuniętego tłuszczu. Należy pamiętać, by nie przeciążać wątroby i podczas jednego zabiegu nie tracić go więcej niż 500 ml. Liposukcja bez skalpela nie tylko usprawnia wymianę komórkową, ale także zwiększa absorpcję związków odżywczych. Dlatego wskazaniem po jej wykonaniu jest właściwa dieta, która wzmocni efekt zabiegu, nawet jeśli usunięty tłuszcz już się nie odnowi. Metoda nie zmniejsza masy ciała, lecz redukuje złogi tłuszczu i cellulit, co bardzo pomaga w dalszym procesie modelowania sylwetki i to należy podkreślić raz jeszcze – zauważają eksperci z Wirtualnej Kliniki. Ponadto choroby przewlekłe narządów wewnętrznych oraz endokrynologiczne,  zmiany skórne czy zaburzenia odporności są podstawowymi przeciwskazaniami do wykonania liposukcji ultradźwiękami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Na czym polega nieinwazyjna liposukcja?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.