Mikrofalówka, a nasze zdrowie

Wielu z nas nie wyobraża sobie swojej kuchni bez kuchenki mikrofalowej. Używając kuchenki możemy podgrzać każde danie w przeciągu zaledwie kilku minut, przygotować popcorn, a nawet upiec ciasto. Czy zastanawiałeś się kiedyś w jaki sposób używanie kuchenki wpływa na żywność, którą spożywasz, a w konsekwencji na Twoje zdrowie?

Działanie kuchenek mikrofalowych opiera się na wykorzystaniu mikrofal. Ich częstotliwość została dobrana tak, by umożliwiać szybkie podgrzewanie żywności, warto jednak zaznaczyć, że nie pozostaje to bez wpływu na jej skład odżywczy. Mikrofale rozkładają część białek zawartych w pożywieniu, przez co staje się ono mniej wartościowe dla naszego organizmu niż potrawa przygotowana w tradycyjny sposób.

Mniejsza wartość odżywcza spożywanych potrawa sprawia, że musimy zjeść ich więcej, by zaspokoić uczucie głodu. Jeśli często jemy posiłki podgrzewane w mikrofali, możemy być bardziej podatni na tycie.

Czy w takim razie powinniśmy zupełnie zrezygnować z używania mikrofalówki? Niekoniecznie, ważne jednak, by korzystać z niej rozsądnie i z umiarem. Jeśli naprawdę nie masz czasu, podgrzanie obiadu w mikrofalówce nie będzie grzechem. Jeśli jednak nie jest to konieczne, dobrze jest przygotowywać potrawy w inny sposób.

min 1000, 2l

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)