mebelki

Meble dla Twojego dziecka!

mebelkiReklama i obecne wszędzie chwyty marketingowe wodzą nas na pokuszenie każdego dnia. W efekcie zaburzona zostaje nasza zdolność logicznego myślenia i nawet tak prosty wybór, jakim jest kupno mebli dla dzieci okazuje się niezwykle poważnym problemem.

Tym bardziej, że świeżo co upieczeni rodzice bądź ci, którzy w ferworze przygotowań do przyjścia na świat ich maluszka mają tak wiele różnych spraw na głowie (którym nierzadko też towarzyszy również stres), że podczas kupna zestawu do pokoju dziecinnego najczęściej ulegają ich zewnętrznemu wyglądowi. Aby nie „wyrzucić pieniędzy w błoto” i wybrać zarówno taki model, który nie tylko będzie nam się podobał, ale również będzie spełniać podstawowe jego elementy funkcjonalne przyda się odrobina wiedzy, na co zwracać uwagę podczas zakupu mebli dla dzieci.

W pierwszej kolejności i tak trzeba mieć na względzie bezpieczeństwo naszych najmilszych.

No dobrze, ale skąd przyszli rodzice mogą wiedzieć, czy łóżeczko, które planuje zakupić nie będzie stwarzać zagrożenia dla ich nienarodzonego jeszcze dziecka? Odpowiedź jest prosta – trzeba zwrócić uwagę (lub po prostu zapytać sprzedawcę), czy dane meble dla dzieci spełniają polskie i europejskie normy na łóżeczka.

W tym przypadku mowa jest o cechach, jakie powinny posiadać drewniane łóżka oraz ich specyfikacja techniczna, mająca na względzie m.in. odstęp między szczebelkami, maksymalną wysokość materaca, rodzaj zaokrąglenia kantów, wytrzymałość łóżeczka czy też szereg innych obwarowań. Inną, choć równie ważną kwestią jest jego odporność na uszkodzenia. Wielu rodzicom wydaje się, że łóżeczko służyć będzie ich maluchowi jedynie do snu. A to nic bardziej mylnego! Prawda jest taka, że maleństwo będzie spędzać w nim wiele godzin, i to nie tylko na śnie, ale również na zabawie czy zwyczajniej opiece. A stąd już niedaleka droga do tego, aby mogło dojść do uszkodzenia tego mebla dla dzieci, którego skutkiem może być zranienie smyka. Kolejną istotną sprawą są wszelkie dodatki, których celem jest zwiększenie funkcjonalności łóżeczka. Mogą to być wyjmowane szczebelki, opuszczany bok, szuflada z pokrywą chroniącą przed zanieczyszczeniem czy też przewijak montowany do łóżeczka.

Najczęściej meble dla dzieci kupuje się i przywozi do domu w postaci paczek, które później mniej lub bardziej sprawny tata skręca. W przypadku łóżeczka dla maluszka, jak i też innych mebelków ważne jest jego prawidłowe zmontowanie. Podczas skręcania trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby wykorzystać wszystkie dostępne okucia i zmontować wszystko dokładnie tak, jak przedstawił to producent na instrukcji.

Każdy odpowiedzialny rodzic powinien sobie uświadomić, że każda, nawet najmniejsza i poluzowana śruba może skutkować uszkodzeniem mebla, co stanowi już realne zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak i życia dziecka. Dlatego ważne jest, aby systematycznie sprawdzać wszystkie mechanizmy oraz części w przedmiotach, które użytkuje nasza pociecha.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Meble dla Twojego dziecka!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.