miód

Magiczny miód z drzewa herbacianego

miódPopularnie nazywany drzewem herbacianym, krzew manuka występuje jedynie w dwóch miejscach na świecie – Nowej Zelandii i Australii. Miód wytwarzany z jego kwiatów chociaż bardzo rzadki, budzi coraz większe zainteresowanie wśród kupujących. Zapraszamy do krótkiego przewodnika, który przybliży nieco ten unikalny produkt i pomoże odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

Jak smakuje miód z kwiatów manuki?

Jest słodki, gęsty, aksamitny, lejący się i bardzo intensywny. Zawiera mocne nuty ziołowe, które po czasie ustępują miejsca wyrazistej słodyczy. Najbliższy w smaku do znanego nam miodu gryczanego, tylko zdecydowanie bardziej wyrazisty.

Dlaczego warto go jeść?

Wszystkie miody zawierają methylogloxal – aktywny składnik o działaniu antybakteryjnym. Jednak w porównaniu do innych, gdzie znajdziemy go około 10mg na 1 kg, w miodach manuka jest go nawet sto razy więcej. Dzięki temu jego działanie jest znacznie silniejsze, a spożywanie takich samych dawek jak zwykłego miodu, przynosi nieporównywalnie większe i szybsze efekty.

Gdzie mogę go kupić?

W Polsce dostępny w Vita Market pod linkiem http://vitamarket.pl/k272-Miod-Manuka.html Mamy do wyboru kilka rodzajów i pojemności w plastikowych słoiczkach, a także produkty zawierające w swoim składzie miód manuka, m.in. cukierki czy pasty do zębów. Można tam także poczytać więcej o jego właściwościach i dobroczynnym działaniu.

Na co pomaga?

miodyPolecany jest na schorzenia układu pokarmowego i trawiennego, w stanach bakteryjnych i zapalnych, jako środek przyspieszający gojenie ran czy zmian skórnych, a także jako produkt wzmacniający odporność całego organizmu. Zalecane są trzy dawki dziennie, a wyraźną poprawę można zaobserwować już po spożyciu jednego słoiczka. Jest jednym z eko-hitów, które zaliczane są do tzw. „medical food” – jedzenia o właściwościach zdrowotnych.

Skuteczność

Czy działa? Warto przekonać się samemu. Opinie osób, które zdecydowały się spróbować, są bardzo pozytywne i entuzjastyczne. Niezaprzeczalnie miód jako naturalny składnik, ma doskonałe działanie na ludzki organizm. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że mogą go spożywać także dzieci i osoby w ciąży, a jedyne przeciwwskazanie to alergia na produkty pochodzenia pszczelego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Magiczny miód z drzewa herbacianego, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.