Magiczne właściwości jagód ghoi

Przechadzając się wśród sklepowych półek w sklepie ze zdrową żywnością, można natknąć się na czerwone, niepozorne owoce, które swoim wyglądem przypominają nieco żurawinę. To jagody ghoi, które słyną z szeregu cennych dla naszego organizmu właściwości.

1419870_green_leavesJagody ghoi rosną na terenie Chin, Mongolii i Tybetu. O tym, jak dobroczynny wpływ na nasz organizm mają te owoce najlepiej świadczy fakt, że od setek lat powszechnie stosuje się je w tradycyjnej chińskiej medycynie i to z doskonałym skutkiem.

Równie przekonująca jest analiza składu jagód. Okazuje się bowiem, że zawierają one aż 19 różnych aminokwasów ( w tym 8 egzogennych, nie wytwarzanych przez nasz organizm). W ich składzie znajduje się również cały szereg witamin, pierwiastków śladowych i minerałów, a także nienasycone kwasy tłuszczowe i karotenoidy.

Dla większości z nas najważniejsze jest jednak to, co to wszystko oznacza w praktyce. Otóż jagody ghoi doskonale sprawdzają się w leczeniu i profilaktyce wielu schorzeń. Regulują poziom cholesterolu i cukru we krwi. Oczyszczają organizm z toksyn. Nawilżają i ujędrniają skórę, sprawiając, że wygląda młodziej. Chińczycy twierdzą też, że jagody ghoi spowalniają procesy starzenia się organizmu i przedłużają życie, ale jak na razie brak jest na to jakichkolwiek naukowych dowodów.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.