Lecznicze właściwości granatu

Wiele owoców i warzyw, które doskonale znamy okazuje się mieć właściwości prozdrowotne, z których do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy. W ostatnim czasie naukowcy odkryli takie właściwości w soku z granatu.

Okazało się na przykład, że granat bardzo dobrze łagodzi stres. Z powodzeniem można więc zastąpić nim większość środków na uspokojenie kupowanych w aptekach. Granat jest nie tylko bezpieczniejszy dla naszego organizmu, ale i o wiele smaczniejszy.

Najnowsze odkrycie dotyczy odmładzających właściwości granatu. Naukowcy z Hiszpanii okrzyknęli go nawet mianem naturalnego eliksiru młodości. Badania wykazały, że już miesięczne zażywanie ekstraktu z granatu znacznie ogranicza zniszczenia komórek które wiążą się z procesem starzenia. Granat powoduje tez utlenianie komórek w DNA, które również może sprawić, że dłużej będziemy cieszyli się młodzieńczą witalnością.

Biorąc pod uwagę wszystkie te doniesienia, możemy spodziewać się, że w najbliższym czasie w sklepach pojawi się całe mnóstwo preparatów leczniczych i suplementów diety zawierających wyciąg z granatu. Na razie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być spożywanie świeżych granatów, które obecnie można kupić w większości dużych sklepów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.