Leczenie łuszczycy w Polsce

Łuszczyca to poważna choroba skóry, objawiająca się rozległymi zmianami skórnymi rozmieszczonymi przede wszystkim w okolicy łokci, kolan i dłoni. Chorzy skarżą się też na uporczywy świąd. Z wielu przyczyn choroba utrudnia im normalne funkcjonowanie. Okazuje się jednak, że nie zawsze mogą liczyć na skuteczną pomoc lekarzy. Leczenie łuszczycy w naszym kraju wciąż pozostawia bardzo wiele do życzenia.

1394618_pills_out_of_bottleTymczasem istnieją już nowoczesne leki biologiczne, które znacznie poprawiają komfort życia chorych na łuszczyce. Problem, jak nie trudno się domyślić są jednak pieniądze. NFZ nie finansuje drogich nowoczesnych terapii, a nawet jeśli choremu uda się uzyskać niezbędne pieniądze, wcześniej czeka go długa i męcząca przeprawa przez morze formalności.

Problem jest tym bardziej naglący, że w naszym kraju na łuszczycę choruje aż milion osób. Około tysiąca z nich cierpi na najcięższą postać tej choroby, która zupełnie uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Leki znacząco poprawiłyby komfort ich życia, jednak niewielu może pozwolić sobie na ich zakup.

Medykamenty, które obecnie przepisują lekarze są znacznie bardziej przystępne cenowo, ale mniej skuteczne. Nic dziwnego, że wielu chorych samowolnie rezygnuje z ich zażywania.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Leczenie łuszczycy w Polsce, 9.0 out of 10 based on 2 ratings

One Comment

 • zdrowyduch commented on 15 czerwca 2013

  Jesli chodzi o łuszczycę, to mam znajomą, któa na łockiu ma taki duży ślad łuszczycowy i z tego co wiem to zalepia to plastrem w ciągu dnia, a poza tym smaruje jakims maściami, ale dokładnie nie wiem bo nie wnikałem. Za to tak myślę, że dobry dermatolog mógłby faktycznie osobie z problemami łuszczycowymi pomóc, w końcu to lekarz od skóry.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.