Krioterapia- leczenie mrozem

Spośród wielu metod leczenia i rehabilitacji wykorzystywanych we współczesnej medycynie, krioterapia z pewnością zasługuje na szczególną uwagę. To specjalny rodzaj terapii wykorzystujący działanie bardzo niskich temperatur.

 Ogólnie krioterapię dzieli się na ogólną i miejscową. W pierwszym przypadku pacjent zostaje umieszczony w specjalnej komorze. W komorze tej poddaje się ciało oddziaływaniu temperatur rzędu -185 do -100 stopni Celsjusza. Pod wpływem tak niskiej temperatury ciało pacjenta odczuwa tzw. stres fizjologiczny, który działa mobilizująco na wiele procesów zachodzących w naszym organizmie. Pojedyncza sesja krioterapii trwa około 3 minut. W czasie zabiegu pacjent powinien być pod stałą kontrolą lekarza. W razie jakichkolwiek niepożądanych efektów ubocznych terapię należy przerwać.

W przypadku stosowania krioterapii miejscowej do ciała pacjenta w wybranym miejscu przykłada się aplikator generujący niską temperaturę. Celem tego zabiegu jest zamrożenie chorych tkanek, co prowadzi do ich obumarcia. W ten sposób leczy się między innymi brodawki i niektóre zmiany na błonach śluzowych. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł w skali 1-10
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Krioterapia- leczenie mrozem, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.